Sportovní a relaxaiční masáž

- celková nebo částečná  masáž:  masáž šíje, masáž zad, masáž hýžďového svalstva, masáž dolních končetin, masáž břicha, masáž hrudníku, masáž horních končetin. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

Tato masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému.

Doporučení: při masáži je nutný klid, absolutní uvolnění a teplo, které rozšiřuje kapiláry z prochladlého svalstva nelze tekutinu do cévního aparátu vytlačit.

 

Liftingová masáž dolních končetin nebo anticelulitidová masáž + ozonový zábal

- liftingová masáž neboli anticelulitidová ozonová masáž je velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a vypnutí pokožky, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Celulitida se projevuje především u žen a to díky odlišnému uspořádání podkožního vaziva než je u mužů (ale i u nich se vyskytuje, především v oblasti břicha a hýždí). Dále souvisí s odpadními látkami v buňkách a mezibuněčných prostorách a jejich špatné odvádění lymfatickým systémem. Celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen. Tato speciální masáž má za účel působení na tukové buňky ze zvlákněného podkoží a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus. Po anticelulitidové masáži se provede zeštíhlující ozónový zábal, který má na celulitidu a kvalitu pokožky pozitivní účinek.

Anticelulitidní masáž se zaměřuje na problémové partie stehen a hýždí. Po hloubkovém promasírování se do pokožky vetře panenský rostlinný olej plně nasycený ozónem a provede se zábal. Ten podpoří prokrvení a posílení regenerační schopnosti tkáně, stimuluje buněčné enzymatické procesy, aktivuje vlásečnicový oběh, zlepší okysličení a tím i metabolismus buněk. Doporučuje se kúra 5-10 ošetření podle stupně celulitýdy, v intervalu 2x týdně. Pak následuje udržovací ošetření 1x za měsíc. Tuto masáž je vhodné doplnit o lymfatickou masáž.

 

Manuální lymfodrenáž

- speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla. Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického i psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod. Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod.

Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění. Lymfatický systém je z velké části uložen v kůži a podkoží = povrchový lymfatický systém. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Hlavní centra jsou v podpažních a tříselných mízních uzlinách. Síť lymfatických cév začíná na periferních částech těla a postupně přechází až k uzlinám. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla. Na začátku každé lymfodrenáže musí terapii předcházet tzv. otevření spádových uzlin. Pokud není drenáž prováděna správně, může dojít k bolesti hlavy, rychlé únavě, zvracení, otevření lymfatických spojek a vzniku nového otoku (lymfedém) nebo zhoršení současného lymfedému.

Tlak, který vyvíjí terapeut dlaněmi a prsty, je velice jemný a dostatečně silný tak, aby terapeut neklouzal po pokožce, ale zároveň netlačil do podkožních struktur. Manuální tahy nad lymfatickými cévami jsou vždy vedeny ve směru k lymfatickým uzlinám. Těmito pohyby dochází ke stimulaci pohybu lymfy směrem k pravé klíční kosti, kde hlavní mízovod ústí do horní duté žíly a lymfa vtéká do krevního řečiště. Manuální lymfodrenáž je dnes vzhledem ke stále se rozšiřujícím příznakům oslabení lymfatického systému velmi vyhledávanou a žádanou terapií u žen i mužů všech věkových kategorií.
 

Dornova metoda + Breussova masáž

- po navracení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti díky dornově metodě pociťují okamžitou úlevu. Dornova metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit. Breussova masáž se provádí po dornově metodě. Autor této metody, Dieter Dorn, „znovuvynalezl“ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat a napravit vysunuté obratle, vybočení páteře (skolióza, lordóza, kyfóza, spondylóza), bolavá ramena, brnění rukou, rozdílnou délku končetin, posunutou kostrč, bolest v kyčli, bederní, hrudní nebo krční páteř, bolest v kolenou atd. Dieter Dorn, žije v Německu, kde se tato metoda již 30 let se skvělými výsledky praktikuje. Je rozšířena také v Belgii, Nizozemsku, Anglii, Itálii, USA.

Breusova masáž se Jmenuje podle svého stvořitele, přírodního léčitele, pana Rudolfa Breusse z Rakouska. Breussova masáž so obvykle používá na závěr Dornovy terapie, jako příjemné zakončení a doladění. Můžeme ale využít jejích účinků i na začátku, potřebujeme-li uvolnit příliš napjaté svalstvo. Posunuté hrudní či bederní obratle mohou při ní být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Ošetřuje se při ní lehkými tahy přímo páteř a meridián močového měchýře, čímž působíme uvolnění energetických bloků a snižujeme napětí jak ve fyzické, tak v duševní úrovni. Pro obě terapie je charakteristickým prostředkem třezalkový olej, který zahřátím během jemné masáže prostupuje až k meziobratlovým ploténkám a usnadňuje jejich regeneraci. Lze jej využít např. i při krevních výronech, ischiatu, spáleninách,… Jen pozor, zvyšuje fotosenzibilitu! Breussova masáž je zároveň relaxací, kdy se můžete zaposlouchat do příjemné hudby a nechat se na chvilku třeba i přemoci spánkem. Dovolte svému organismu načerpat sílu a získat zpět ztracenou rovnováhu.

BEZPROSTŘEDNĚ PO OŠETŘENÍ DORNOVOU METODOU: 3 dny bez fyzické zátěže, zvýšit příjem tekutin.

 

Masáž horkými mušlemi

Masáž horkými mušlemi  je  velice účinné exotické ošetření těla s výrazným regeneračním účinkem na pokožku a silně relaxačním dopadem na tělo a mysl.
Mušle neboli lastury jsou vápenaté schránky mořských měkkýšů a každá je naprosto jedinečná svým vzhledem, barvou a texturou. Mořské mušle, které používám pro exotický rituál masáže horkými mušlemi, se vyskytují na ostrovech v jižním Pacifiku, konkrétně v oblasti Filipín. Jsou to jemně vroubkované mušle srdcovky (Acrosterigma). V této oblasti mají unikátní tvar, velikost a ucelenou strukturu. Jsou sbírány domorodci, pečlivě se opracovávají, vybrušují a leští do vysokého lesku. Do mušle se vkládá přírodní patentovaný aktivátor, který celou lasturu okamžitě zahřeje. Samo ohřívací technologie působí dlouhodobě a mušle si tak udrží příjemnou horkost po celou dobu terapie. Unikátnost masáže horkými mušlemi spočívá v síle tepla a doteku. Když se mušle zahřívají, produkují ionty vápníku, které se během masáže transportují přímo do kůže klienta. Ve spojení s přírodními oleji tak nastávají regenerační procesy, kůže má pevnější a zdravější vzhled, teplo odbourává svalovou únavu a nastává fyzická i psychická regenerace. Klient je po masáži dokonale zrelaxovaný a odpočatý.

Masáž horkými mušlemi pomáhá odstraňovat svalové a energetické bloky v těle, eliminuje stres, napětí a různé tělesné potíže a bolesti. Masáž také výborně stimuluje krevní oběh  a lymfatický systém a má podobný efekt jako kombinace sauny a masáží. Velikou výhodou oproti sauně je možnost soustředit působení tepla pouze na určité části těla, což zlepšuje působení terapie a pohodlí klienta.

Ošetření je v délce 120 minut a obsahuje úvod do ošetření, cukrový peeling, masáž celého těla horkými mušlemi s výjimkou obličeje, nanesení kokosového másla, zábal těla v prostěradle nebo sarongu a  harmonizaci na vlasové části hlavy. Masáž samotná trvá asi 70 minut. Procedura je určena spíše ženám a je hluboce relaxační. Masáž se neprovádí osobám mladším 18ti let.

 

Medová masáž, zábaly, terapie medem

- jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu. Medová masáž využívá výborných účinků medu (především detoxikačních a reflexních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny medová  masáž příznivě ovlivňuje  i jiné orgány.Doporučuje se u sportovců na klouby kolena a ramena. Med je odpradávna zařazován mezi přírodní zázraky - jako pochutina i jako podpůrný léčebný prostředek. Vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové, Římané i jiné národy - na americkém kontinentě Indiáni.

Masáž medem by se neměla provádět: u těhotných, u malých dětí masáž použijeme jen výjimečně a to velice krátkou, tj. pět až deset minut, není vhodná u lidí s vysokým očním tlakem (glaukom), při tumorech, kvůli nebezpečí šíření metastáz, dále po čerstvém záchvatu mrtvice, při trombóze, krvácivých stavech (žaludeční vředy apod.), v oblasti otevřených ran, při kožních infekcí a u alergiků na včelí produkty. Obezřetnost je nutná i u alergií na pyly, které med pochopitelně obsahuje.

Délka trvání medové masáže: masáž trvá 1 hodinu (záda, ramenní klouby, stehna); u vážně nemocných, dětí a dle uvážení terapeuta pouze 20 minut.

Jak často je vhodné masáž aplikovat: pro silnou detoxikaci provádíme masáž zad až 3x týdně.

 

Bambusová masáž

- je velice účinná a příjemná procedura. Při bambusové masáži se používá bambusových tyčí různých velikostí určených pro dané partie těla.
Bambusová masáž stimuluje, odstraňuje stres, šetří vám ruce a přitom je velice příjemná. Bambusová masáž je osvědčená v boji proti ztuhlým svalům, dokáže úžasně pomáhat proti celulitidě a při tlaku na určená místa pomůžete klientům při nejrůznějších problémech. Při bambusové masáži se pracuje s tlakem a daným typem bambusové tyče, které jsou nahřáté na příjemnou teplotu. Bambus je symbol životní energie ,prosperity,dlouhověkosti a plodnosti.

Účinky: zbavuje fyzického a psychického napětí, urychluje odbavení toxinů z těla, zlepšuje kvalitu kůže a podkoží, zrychluje proudění krve a lymfy, pomáhá proti celulitidě, pomáhá prohřát organismus atd.

 

Masáž těhotných a masáže dětí

- masáž těhotných je úžasnou technikou pro nastávající maminky jak ulevit od bolesti, navodit pocit úlevy a pohody. Při těhotenství dochází k veliké zátěži určitých partií a úkolem maséra je utlumit vzniklé bolesti. Dětská masáž je sestavou velmi jemného a citlivého masírování dítěte. Stimuluje a zlepšuje krevní oběh a ovlivňuje tak činnost všech orgánů a rozvoj všech tkání. Tato masážní technika působí na svalstvo, jeho zpevnění i uvolnění a koordinaci pohybů a zbavuje dítě napětí – její pomocí lze odstranit i poporodní trauma. Pravidelná masáž může také zlepšit spánkový rytmus dítěte a pomoci při problémech průdušek.

 

Kineziotaping

Kineziotaping je u nás poměrně mladou léčebnou technikou, i když v zahraničí se využívá již řadu let. Jejím účelem je efektivní léčba a korekce pohybového aparátu, ovlivnění bolesti a také prevence přetížení při vrcholovém a rekreačním sportu. Představuje doplňkovou terapii jiných léčebných technik, při které terapeut naplno využívá svoji tvůrčí a prostorovou představivost. Tape se používá k relaxaci přetížených svalů, ke stimulaci oslabených svalů, ke snížení bolesti a k ovlivnění CNS.

 

Vakuová masáž anticelulitidová + ozonový zábal

- je nejčastější procedůra v boji proti celulitidě a vyhlazení pokožky. Pomocí baněk se vytváří podtlak, který pomáhá rozbíjet tukové buňky. Baňky jemně nasávají pokožku a tím ji masírují a prokrvují. Podtlak také narušuje tukové buńky, které jsou pak vyplavovány lymfatickým systémem z těla ven. Pokožka je tak okysličená, prokrvená a postupně se zbavuje tukových zásob. Organismus se příjemně regeneruje a omlazuje. Po samotné masaži následuje zeštíhlující ozonový zábal, působící na kůži a podkoží. Slouží především k potlačení i prevenci celulitidy a má velmi pozitivní účinek na kvalitu kůže.

Použití: ošetření a vyhlazení celulitidy, odstranění tukových polštářků, zpevnění pokožky a svalů na stehnech, břichu i hýždích, ošetření strijí po těhotenství, ošetření jizev. Doporučuje se na partie břicha, hýždí a boků.

 

Indická masáž hlavy + antistresová masáž

- tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození. Velmi účinné je k masáži hlavy přidat antistresovou sestavu masáže ramen a šíje. Masáž může být prováděna i u Vás ve firmě, na večírcích a jiných akcích jako bonus. Provádí se totiž vsedě a klient je oblečený.

 

Tělové a ušní svíce

Tělové svíčky jsou vyráběny z bavlny, včelího vosku (pro alergiky je v nabídce místo včelího vosku parafín), kurkumy a esenciálních olejů. To, že tělové svíčky obsahují kurkumu, zaručuje jejich silný protizánětlivý účinek. Trychtýřovitě zavinuté plátno namočené do včelího vosku umožňuje vytvoření komínového efektu. Teplo vytvořené hořením svíčky změkčuje nahromaděný i zaschnutý maz a vytvořený komínový efekt ho pod tlakem „vysaje“ na stěnu svíčky. Tím se uvolní vzniklá blokace v toku energie těla. Teplo změkčuje nahromaděné usazeniny, pozitivně ovlivňuje případné zablokované toky energie a zaktivuje lymfatický systém těla. Přes rozšířené póry kůže se dostanou do těla výtažky z kurkumy, jiných léčivých rostlin a esenciálních olejů. Pod tlakem se vytáhnou rozpuštěné usazeniny z těla na stěnu tělové svíčky. Tělová Svíčka se dá aplikovat buď v uchu (k tomu je určena speciální ušní svíčka) nebo na různých částech těla. Při aplikaci se doporučuje uvědomění si i případného psychosomatického pozadí problému. Vycházíme z toho, že mnohé nemoci a bolesti na fyzické rovině mají základ například v prožitém šoku nebo jiných stresových a psychických zátěžích. Pomocí tělových svíček aktivujeme lymfatický systém a můžeme takto z organismu odstranit negativní bloky. Rovněž tím podpoříme přirozenou detoxikaci organismu a z těla se začnou vylučovat nahromaděné škodlivé látky. Také tím docílíme i pocitu klidu, harmonie a nastolíme ozdravující proces. Působení tělové svíčky je opravdu harmonizační spojení tepla, světla a vůně. Je to silná kombinace, která je pro náš organismus, vystavený neustále se zvyšujícímu tlaku a stresu z našeho životního stylu, velice blahodárná. 

 

Parafínový zábal

Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu na obličej, dekolt, ruce, záda, stehna nebo chodidla. Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Před aplikací se doporučuje nanést výživný pleťový krém, nebo masku, která se pak beze zbytku vstřebá. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou, pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači. Využívá se při nich pomalého vstřebávání tepla a účinných minerálů. Parafinové zábaly vedou nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale také mají blahodárný účinek na zbytek těla. Parafínové zábaly jsou jednou z forem termoléčby. Parafín se aplikuje při teplotě 52 – 62 °C. Ponoříte ruce a nohy do nádoby s předehřátým voskem. Po několika vteřinách je vyjmete. Na vzniklou parafínovou krustu vám navléknu igelitovou vrstvu a poté ještě termonávlek. Na konci procedury vám opatrně celou krustu z rukou sloupnu. Výsledek bude velmi zřejmý, uvidíte sami. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu a poskytují ochranu drobným kloubům. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení pokožky a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů. Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, hebké a sametové.

 

Rašelinový zábal

Klasická  lázeňská kůra, která využívá blahodárné  síly přírody. Dochází během ní k uvolňování přírodních humidních látek do organismu. Tato přírodní rašelina je  plněna  do  speciálních  obalů,  a  tak  je možno  ji  aplikovat  i mimo  lázeňská  místa s tímto přírodním zdrojem.
Ohřátá  rašelina  se  aplikuje  lokálně,  přímo  na  postiženou  část  těla. Dochází  k plynulému  přechodu  tepla  do  organismu.  Používá  se  zejména  k  lokálnímu prohřátí.  Předávání  tepla  je  pozvolné,  trvá  až  30  minut.  Vhodná  je  i  jako  předehřátí před následnou individuální terapií.
Rašelinové  zábaly  jsou  jednou  z  forem  termoléčby.  Jejich  předností  je  využití přírodního léčivého zdroje. Teplota zábalu je 46 stupňů Celsia. V současnosti je u nás prováděná moderní formou pomocí jednorázových rašelinových zábalů. Bezprostředním  efektem  hypertermního  rašelinového  zábalu  je  analgetický myorelaxační  účinek.  Zábaly  se  doporučují  především  při  chorobách  pohybového aparátu, ale jejich indikace jsou mnohem širší: ·       Revmatická onemocnění, Degenerativní a zánětlivá  onemocnění, Kořenové syndromy, Vertebrogenní algické syndromy, Onemocnění dýchacích cest, Oběhové choroby, Metabolické choroby, Urologické choroby, Nervové choroby, Gynekologická onemocnění. 

Kontraindikace: Akutní záněty močových cest , těhotenství (s aplikací podél páteře), zánětlivá a jiná akutní onemocnění, horečnaté stavy, otoky, alergie, kardiologická onemocnění a těžké oběhové poruchy.

Postup: Jako tepelný zdroj se používají znovu použitelné nosiče tepla, ty se před aplikací ohřejí ve vodní lázni na 50°C – 63°C. Při pokojové teplotě se jednorázové rašelinové zábaly přiloží na nosič tepla nepropustnou stranou a propustnou vrstvou (vlies)na klienta. Rašelinový zábal se postupně prohřívá, čímž je zabráněno teplotnímu šoku a dále udržuje požadovanou teplotu. Pacient si postupně zvyká na léčebnou teplotu, která dosáhne 40°C na povrchu těla pacienta. Tuto teplotu si zábal s minimálním poklesem udrží po dobu celé procedury.  Pokud lékař nedoporučí jinak, je doba trvání procedury 20 minut.  Rašelinový zábal je plně hygienický, jelikož se používá jednorázově.